2123

A Föld már nem létezik. Az emberek most egy Benope nevű bolygót akarnak elvenni az őslakóktól, a Kriptidektől.
Készen vagy arra, hogy megmentsd a bolygót, vagy hogy elfoglald az emberiségnek?
Döntsd el, s harcolj!

PortálPortál  HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | .

Ritka étek [Küldetés]

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Duncan O'Neil
Vexonus
Vexonus

Hozzászólások száma : 44
Hírnév : 4
Regisztrált : 2013. Dec. 22.
Kor : 23

Karakterlap
Szint: 1
EXP:
250/500  (250/500)
Elem/Kaszt: Mesterlövész

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Hétf. 24 Feb. 2014, 13:03

* Miközben a társam "igen", vagy "nem" válaszára vártam, hogy az akciót végre elkezdhessük, akkor valami olyan dolog történt, ami még engem is nagyon meglepett: hátba támadtak minket!
Előtte hallottam valamiféle mocorgást, azonban azt a szélnek, levelek zörgésének tudtam be. Elvégre, ki gondolta volna, hogy egy ilyen hatalmas tömegű lény ilyen jól tud lopakodni? Vagy talán előtte is ott volt, csak mi nem vettük észre? Ha igen, akkor sokkal figyelmetlenebbek vagyunk, mint ahogy azt gondoltam. Egy ilyen baklövés a seregben egyelő volt a halállal, és talán a halál az most jött el hozzánk.
- Fenébe! - mordultam fel, majd célra emeltem a puskámat. - Szóródjatok szét! - üvöltöttem.  Úgy tűnt, most már teljesen felesleges volt az álcázás, a most nekünk háttal lévő gripponok is felfedeztek minket, ahogy az a nagyobb dög elrikoltotta magát. Megpróbáltam minél jobban eltávolodni a többiektől, nagy kupacban sokkal veszélyesebb ránk nézve az a dög. Ha esetleg nekünk ugrik, akkor legalább egy embert terítsen le, ne az összeset.
Kilégzés,
belégzés,
tűz.
Meghúztam a ravaszt, remélve a pontos találatban. A gripponak a lábára céloztam, hogy ha esetleg találat éri őt, akkor le is lassítsam. *

// WÁÁH, utálom a dobókockát, mert gonosz! >:[ //

A hozzászólást Duncan O'Neil összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 24 Feb. 2014, 13:08-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Napkelte
Isten
Isten

Hozzászólások száma : 328
Hírnév : 2
Regisztrált : 2013. Jun. 04.
Kor : 27

Karakterlap
Szint: ???
EXP:
0/0  (0/0)
Elem/Kaszt: Fény

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Hétf. 24 Feb. 2014, 13:03

The member 'Duncan O'Neil' has done the following action : Dobókocka

'6-os kocka' :
Felhasználó profiljának megtekintése http://mystery-world.hungarianforum.net
Borostyán
Mesemondó
Mesemondó

Hozzászólások száma : 35
Hírnév : 0
Regisztrált : 2014. Jan. 24.

Karakterlap
EXP:
0/0  (0/0)
Elem/Kaszt: Tűz

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Hétf. 24 Feb. 2014, 14:20

Akárhogy is a hirtelen mögétek toppant vendég meglepett titeket, bár Szellem hamar észbe kapott és megpróbálta meglőni a lény lábát, de sajnos sikertelenül, mivel a lövés pár milliméterrel mellé sikeredett és csak a földet találta el.  A Grippon bedühödött és célba is vette támadóját egy jól irányzott rohammal. Szellem barátunk repült is pár métert a csapás után.

Duncan -6 sebzést szenved el.

Duncan O'Neil: 8 HP +0 páncél
Ma'alsinassi: 20 HP +2 varázspajzs
Bronzpikkely: 15 HP +2 páncél
Judy Noxia: 15 HP +2 páncél
Fehérszakáll: 10 HP +2 páncél

Grippon: 20 HP

Ma'alsinassi jön. Kissé nehéz helyzetben vagy, hisz már elindultál az előző célpontok felé. Mit teszel? Kockáztatsz és még jobban lebuktatod a csapatot, de segítesz neki  vagy netán megpróbálsz óvatosan vissza lopózni vagy meglapulsz míg a többiek elintézik a hívatlan lényt. 1-et támadhatsz, támadáshoz nem kell dobnod..

Nem kötelező a támadás, ti magatok döntitek el miképp cselekedtek én csak a lehetőségeket adom meg számotokra.

Hőseimet elkísérem valameddig, majd egy dramaturgiai ponton elengedem kezüket, azon reményben, hogy most már boldogulnak nélkülem. Ekkor ők megkezdik önálló életüket. Ez a festmények, versek, regények, dalok, gyerekek sorsa.

Beszéd szín: Sárga
Mesélés szín: Fehér

Futó mesélések:
Ritka étek
Tavaszi ramazuli
Ma'alsinassi
Abyssion
Abyssion

Hozzászólások száma : 86
Hírnév : 3
Regisztrált : 2013. Nov. 04.

Karakterlap
EXP:
350/500  (350/500)
Elem/Kaszt: Szél

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Hétf. 24 Feb. 2014, 22:26

Helyezkedés, rendben, terep felmérés, rendben. Készülj, várd ki a pillanatot, majd… Húzd magad össze ijedtedben! Valami borzalmas volt, amit hallottam. Megtartva előnyős pozíciómat, körbenéztem. Még jó, hogy a hirtelen jött rikácsolásból adódó ijedségem nem fedte fel a helyzetemet, ugyanis visszapillantva a csapatra látnom kellett, hogy egy másik grippon bukkant fel. Elnézve igen kaotikus helyzet alakult ki, majd hallottam egy igen ismerős hangot. Igen rossz élmény jutott eszembe arról a hangról, de biztossá vált számomra a tény, hogy egy ember van a csapatban.
Pusztán érdekesség jellege volt a dolognak, mert a következő pillanatban a hátulról megjelenő grippon támadott, és az ember repült. Megmozdultam, ugyanis nem hagyhatom cserben a csapatot, de a meglepődött, azonban még gyanútlan egyedeknek nem akartam felkelteni a figyelmét. Óvatosan, mégis sietve közelítettem, s mikor úgy gondoltam, hogy az immáron hátam mögött lévő gripponok nem láthatnak, áttekintettem az aktuális helyzetet, és a meglepetés erejét kihasználva ugrottam a sikeres támadás reményében.

Bronzpikkely
Vexonus
Vexonus

Hozzászólások száma : 28
Regisztrált : 2013. Nov. 30.

Karakterlap
EXP:
110/500  (110/500)
Elem/Kaszt: Sötét

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Kedd 25 Feb. 2014, 21:46

Megjelent egy nagydarab alak, Zúzóka néven. Ez Mirage lesz, ha „Fémhasználó” ilyen szépen bemutatta. Végül sikerült megoldani a csapatot: A sárkány, a törpe, valamint Fémhasználó és Zúzóka lesz a támadó csapat, míg én és szellem azok, akik elcsalogatják. Szellem megkérdezte, hogy tudok-e lopakodni.
- Persze, hogy tudok. - nem igen tetszett a kérdés stílusa, amit ideges sziszegéssel is jeleztem, ám felesleges volt, és lehet meg sem hallotta a választ, mert egy rikácsolás hallatszott a hátunk mögött. A fenébe, egy kifejlett Grippon jött a hátunk mögött! Sajnos a becserkészendő prédák is észrevették ezt, de szerencsére inkább hátrább húzódtak, sem mint ránk támadjanak. Szellem gyorsan észbe kapott, ránk kiabált, hogy szétszóródni, ne minket találjon, el, majd célba vette a lábát az ellenségnek, és lőtt, de mellé, amitől a bestia bedühödött, és megrohamozta, nem kis sebet okozva neki. A sárkány úgy látszik nem vállalja, hogy felfedezzék, és a maradék is nekünk támadjon, így meglapult a földön. Most el kellett döntenem, hogy maradjak, vagy támadjak a dögre. Ha maradok, lehet nem élik túl a többiek, de ha támadok, talán pont én fogom feldühíteni a többit. A sárkány kapóra jönne most, de pont rossz helyen van, így jó is tette, hogy lapulni fog. Csak azt remélem, hogy nem érzékelik a fehér színt a sűrűben. A többiek majd még eldöntik, ha akarják. Használhatnám a képességemet, viszont talán ezzel is elérem, hogy a falkatársai nekünk támadjanak haragjukba, ha látnák, hogy szenved a társuk. Egyetlen lehetőség maradt végül: segítek szellemnek, hogy le tudjuk ezt a problémát, vagy mielőtt Fürgének esik baja. A Grippon háta mögé lopóztam, majd előrántottam a kardomat, és úgy csaptam bele a vállába, hogy közben levágtam az egyik szarvát is, hogy ne tudjon rohamozni, így kevesebb fegyvere is legyen. Biztos, hogy most engemet fog támadni, ám remélem, hogy engemet nem repít el, mint Szellemet, vagy nem Fürge felé kezd el rohanni.
- Fürge, bújj el, nehogy megsérülj!

//támadom a Grippont, 3 sebzést okozva//

Miért számítson mások élete annak, akitől a korrupció elvette a szeretteit?
Szín: #FF3300 (én)
Borostyán
Mesemondó
Mesemondó

Karakterlap
EXP:
0/0  (0/0)

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Szer. 26 Feb. 2014, 20:59

Ma'alsinassi ügyesen visszalopózott a csapathoz, bár a kisebb mozgásra felfigyelt a Grippon csapat még se rohamoztak, inkább tartották maguk a hátráláshoz. Ami nektek előny mivel, ha ők is rohamba kezdenének akkor igen gyorsan fel kéne vennetek a nyúlcipőt. A sárnyák hirtelen megjelenése megzavarta a Grippont és be is kapta az ugró támadást. Szegény állatnak még felfogni se volt ideje a helyzetet mivel Talajgyík rögtön folytatta is a támadást és a lény egy szárnnyal kevesebb is lett. A lény megtorpant kissé és nézte a bal szárnya helyén keletkezett sebet, az biztos ez a Grippon nem fog könnyen megmenekülni előletek. Fürge nem rejtőzik el, de nem is szól semmit, hisz a helyzet nem igazán engedi a társalgást.

Ma'alsinassi: 20 HP +2 varázspajzs

Grippon -5 sebzést szenved el.

Grippon: 15 HP

Judy jön. Egyszer támadhatsz te és Mirage. Támadáshoz nem kell dobnod.

Hőseimet elkísérem valameddig, majd egy dramaturgiai ponton elengedem kezüket, azon reményben, hogy most már boldogulnak nélkülem. Ekkor ők megkezdik önálló életüket. Ez a festmények, versek, regények, dalok, gyerekek sorsa.

Futó mesélések:
Ritka étek
Tavaszi ramazuli
Borostyán
Mesemondó
Mesemondó

Karakterlap
EXP:
0/0  (0/0)

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Hétf. 03 Márc. 2014, 14:11

A Grippon teljesen bedühödött, úgy tűnik előbbi megtorpanása csak a hirtelen fájdalma miatt volt, hisz nem kis fájdalommal járt szárnya elvesztése. A Fémhasználó és Zúzóka valami miatt nem mértek csapást a lényre, így a felmérgelt jószág az előbbi két támadója közül válogatott, majd végül kicsípett a sárkány bundájából egy jó nagy csomót.

Nassi -6 sebzést szenved el.

Ma'alsinassi: 16 HP +0 varázspajzs

Grippon: 15 HP

Fehérszakáll jön. Egyszer támadhatsz, támadáshoz dobj 6-os kockával.

Futó mesélések:
Ritka étek
Tavaszi ramazuli
Borostyán
Mesemondó
Mesemondó

Karakterlap
EXP:
0/0  (0/0)

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Vas. 09 Márc. 2014, 19:42

Fehérszakáll kissé elbambult, de a Grippon nem és szépen felöklelte az egyébként furcsa személyiséggel megáldott törpöt, aki egy szép nagyot repül is. Majd az öreg Fürge aki csak figyelt titeket eddig látván, hogy nem mindenki áll a helyzet magaslatán, kihasználva az alkalmat, hogy a lény nem figyel rá és hátba támadja a Grippont, majd el is távolodik tőle, talán nincs is annyira berozsdállva az öreg mint amilyenek ő elmondta magát.

Fehérszakáll -6 sebzést szenved el.

Fehérszakáll: 6 HP +0 páncél

Grippon -10 sebzést szenved el. (Fürge)

Grippon: 5 HP

Fürge: HP full, Páncél full

Duncan jön. Támadáshoz dobj 6-os kockával.

Futó mesélések:
Ritka étek
Tavaszi ramazuli
Duncan O'Neil
Vexonus
Vexonus

Karakterlap
EXP:
250/500  (250/500)

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Hétf. 10 Márc. 2014, 00:20

* A lövésem sajnálatos módon nem ért célt, bár közel állt ahhoz, hogy megsebesítse a dögöt. Ahogy láttam, csak pár hajszálnyival kerülte el a lövedék a bestia lábát, így sajnos nem lassította le semennyire. Sőt, hogy ha jól éreztem egy pár másodperc múlva, sokkal inkább felgyorsult a tempója és pont az következett be, amitől tartottam: a bestia megsebzett engem.
Mintha egy heggyel ütköztem volna, úgy hatott rám a gripponnak a lökése, amivel elrepített engemet mondhatni a csillagos égbe, de jobban mondva inkább a susnyásba repített engem, ahol nekicsapódtam egy fának és egy pillanatra eszméletemet vesztettem.
Ahogy kinyitottam a szemem, hangokat hallottam körülöttem. Úgy tűnt, a többiek még nem bántak el a döggel, így muszáj volt megint megpróbálnom. Ahogy hallottam, éppen most üvöltött fel valami, ami talán egy sárkány üvöltése lehetett.
Vért köhögve, teljesen lebénult lábakkal a mellettem lévő puskát felkaptam, hogy célozhassak vele. Reméltem, hogy eltalálom azt a dögöt most már, de a homályos látásom miatt képtelen voltam normálisan fókuszálni. ~ Gyerünk, öreg, most nem szabad elszúrnod! ~ gondoltam magamban. Majd ahogy kissé kitisztult a kép, tüzeltem. *
Napkelte
Isten
Isten

Karakterlap
EXP:
0/0  (0/0)

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Hétf. 10 Márc. 2014, 00:20

The member 'Duncan O'Neil' has done the following action : Dobókocka

'6-os kocka' :
Judy Noxia
Kívülálló
Kívülálló

Hozzászólások száma : 74
Regisztrált : 2013. Jun. 29.

Karakterlap
EXP:
410/500  (410/500)
Elem/Kaszt: Gépész

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Kedd 11 Márc. 2014, 14:25

//Tudom, hogy nincs mentség rá, hogy ideig nem voltam, de mivel engem kihagytatok a körből annak ellenére, hogy én jöttem volna, így rögtön átveszem a helyem - jogosan//

Elindultunk, hogy megtegyük azt, amit megbeszéltünk. Mirage, mikor kicsit úgy álltunk össze, hogy tudjon súgni, rögtön elkezdett akadékoskodni, hogy miért adtam neki olyan megalázó nevet, mint Zúzóka, aliasz Rothadtképű Zúzó-Vágó-Daraboló.
- Miért, talán nem tetszik?
- Jobban szerettem volna Sötét Terminátor lenni, vagy Daraboló Jack!
- Csak ez jutott az eszembe, de mindegy, most már amúgy sem tudnád lemosni magadról itt a társaságban.
- Akkor is követelem, hogy mondd meg nekik, hogy csak gúnyolódásból mondtad ezeket a neveket, és...
- Kussol el, Zúzóka!
- Ha nem lennénk ilyen küldetésen, most itt hagynálak a pácban!
- Milyen pácban?! Még el sem kezdődött a buli.
- Dehogynem - mutatott egy irányba Mirage. - Ott a lény, akit támadnunk kellene a többi támadóval.
Meghallottuk a másik köpenyes férfi kiáltását, hogy szóródjunk szét. Nos, a gripponok valóban jöttek errefelé, de azért még egy megvetó szót odavettem neki.
- Ne parancsolgass, te csak menj szépen vissza, főleg azután, hogy jól elkúrtad most az előbb azzal, hogy ész nélkül lőttél! Jövünk hátulról, addig dolgozzátok meg őket, srácok!
Indulásra késztettem Mirage-t, és ahogy ő futásnak eredt a támadó lény felé, akik olyan hirtelen bukkantak fel, hogy nem volt időnk konkrétabban kidolgozni a tervünket a vadászatot illetően.

Nagy mennydörgős zivatar dúlt Pécsett azon a késő esti órákban. Úgy ömlött az eső a magyar városra, mintha dézsából öntötték volna. A sötét viharfelhők teljesen eltakarták a holdat és a csillagokat, hogy az egyetlen fényforrás ezen a hegyoldalon már csak néhány házban égő lámpa és az utcai lámpák voltak az egyetlen fényforrások ezen a környéken. Az állatok, amik általában kint szoktak tartani, fedezék alá bújtak, vagy ezúttal beengedték gazdáik.
Sofia Noxiát nem szórakoztatta a kinti látvány, azonban eszébe jutott, hogy még be kell fejeznie a laptopjába beleírt feljegyzést határidőre. Márpedig a csoportnál nem szeretnek várni, és könnyen visszautasíthatják jövendőbeli szerzeményének részlet-példányait is, ha nem teljesíti, amit elvárnak tőle. Ő ezt gyűlölte az emberekben. Legtöbbjük olyan játszi könnyedséggel várják el, hogy mások időben teljesítsék azt úgy, ahogy ők akarják, de ha meg mások várnak el tőlük valamit, akkor bezzeg még ők vannak felháborodva.
De hát muszáj volt, hiszen valamiből meg kellett élni. A lányát is el kell tartania, akit szeretné úgy felnevelni, hogy gyermekkora nyugodt és problémamentes legyen. Ez a legkevesebb, amit tehet.
Egy nagy sóhajjal megkönnyebbült, amikor egy óra alatt be tudta fejezni a munkát. Lusta mozdulattal lecsukta az immár kikapcsolt hordozható számítógépét, és bement a fürdőszobába, hogy lefekvés előtt még megmosakodjon, átöltözzön. Nem volt több öt percnél a zuhanyzás, és az alvós öltözékéül szolgáló egyszerű szürke trikót és egy fekete tréningnadrágot alig három mozdulattal vette fel. Még egyszer és utoljára a mai nap folyamán a tükörbe nézett. A tükörből egy megviselt, vörös hajú nő nézett vissza rá, ki már jobb napokat is látott.
Átkozott magyarok, gondolta. Jobb lett volna inkább Milanoba költözni... igaz, ott se jobbak az emberek, de még mindig erkölcsösebbek a magyaroknál. Sokáig, még jóval a lánya érkezése előtt az Egyesült Államokban élt, de ott meg nem maradhatott, hiszen ott környékeztek legtöbbször azok, akiktől muszáj volt elmenekülnie Európába. A szülei megint cserben hagyták. Elárulták őt már megint...
Mikor kijött a fürdőszobából, egyből befeküdt az ágyba, és lekapcsolta a villanyt. A lefüggönyözött ablakon túl hallatszott az eső természetes hangja és a mennydörgés, amely követte a villanásnyi fényeffekt.
Ekkor kinyílt a szoba ajtaja, Sofia pedig kitekintett a takarója mögül. Az ajtón egy világos gesztenyebarna hajú, aprócska, alig négy éves kislány tipegett be félős léptekkel. A kisgyermeki arcocskáján rémület ült ki, nagy zöld szemei fátyolosak voltak. Kezei között egy fehér plüsstigrist szorongatott magához.
Sofia kelletlenül sóhajtott.
- Miért nem alszol már, Judy? - kérdezte.
Judy csak nyögött félénken, de szemeivel az ablak felé mutatott. Ebből az anyja leszögezte, hogy mi itt a probléma.
- Ez csak egy vihar, kicsim - magyarázta nyugtató mosollyal. - Nem kell félni a villámlástól és a mennydörgéstől. Csak a buta emberek félnek egy ilyentől, és te nem vagy az.
A kislány persze nem nyugodott meg ettől. Nagy szemeivel most Sofiát nézte olyan kérlelően, amennyire csak tudott. Látszott rajta, hogy mennyire fél...
- Na jól van. Gyere ide, aludhatsz mellettem.
Mintha csak erre várt volna Judy. Megkönnyebbülten bemászott az őt befogadó anyja mellé az ágyba. A feje alig látszott ki a takaróból, ami alatt szorosan Sofiához bújt. A nő ismét sóhajtott, és anyai védelemmel átölelte Judyt, néha megsimogatva a kicsi haját. Judy megrezzent egy-egy dörgésnél, de már biztonságban érezte magát meleget adó, védő karokban. Becsukta a szemét, és átadta magát az álmok könnyed, problémák nélküli világának...

Félrement a csapás és a grippon megúszta egyelőre. Most nem ússza meg szárazon ezúttal. Láttam, hogy a parancvsolgatós köpenyes alak nagy bajban van. Igaz, védekezik, de földről. Mirage-t utasítottam rá, hogy dobjon a lény felé, és lőjön, amíg a hátára nem érek a dögnek. Ez a taktika azért jó, mert így rólam eltereli a figyelmét a gripponnak lövéseivel, ahogy én meg a dobásnak köszönhetően az égből vetem rá magam.
Mirage úgy hajított el, mint egy baseball-labdát a magasba, olyan szögbe, hogy az ellenfelünkre essek. Amíg a levegőben voltam, tüzet nyitott a gripponra. Ahogy a háta és nyaka közti pontjára vetődtem, egy ideig a nyakában kapaszkodtam - szimpla vad rodeósdit játszva. Szorosan kapaszkodtam belé addig, amíg aktiváltam a képességemet, és a fémkésemet belevágtam a tarkójába.
Ha végeztem vele és nem üt be semmi gond, akkor egy hirtelen mozdulattal leugrok a hátáról (ha nem történik közbe valami gubanc), és elhúzom a közeléből a sérült jóemberünket a köpenyénél fogva egy biztonságos helyre, amilyen gyorsan csak tudok.
- Látod, így csinál egy igazi veterán frontharcos... valaki fedezzen addig!
- Rajta vagyok! - Mirage már egyből ott volt, hogy fedezze a hátunkat.

/Támadáshoz és speciális képességhez nem kell dobnom./

Judy beszédszíne: #33ccff Mirage beszédszíne: #cc33ff

Stat:

Borostyán
Mesemondó
Mesemondó

Karakterlap
EXP:
0/0  (0/0)

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Csüt. 27 Márc. 2014, 17:07

Szellem cimboránk ismét mellé lőtt, bár az állapotát elnézve nem is csoda. Hirtelen jött Judy és Mirage és sikerült újabb sebekkel gazdagítaniuk a lényt. Majd végül a Grippon a vérveszteség miatt elterül és az örök mezőkre távozik.

Fehérszakáll: 6 HP +0 páncél

Grippon -3 Hp.
Vérveszteség további -2 Hp.

Grippon (halott)

Fürge oda lép Szellemhez és oda nyújt neki egy üvegcsét benne valami gyógynövény elixírrel.
-Idd meg ezt, csillapítani fogja a fájdalmad.
(Ha szükséges, akkor segít az elixír megivásában.)
Miután legjobb tudása szerint ellátta Szellemet ment is tovább és elkezdte előkészíteni az állatot a szállításra, tehát fogta a köteleket és a lény végtagjait összefogva a hozott botokhoz rögzítette.
A többi Grippon elmenekült, de így sem volt sikertelen a vadászat.

Pihenő kör! Most mindenki kifújhatja magát és eldöntheti, hogy megpróbálkozik e még egy Grippon becserkészésével vagy sem. (Most tőletek függ a dolog, hogy szeretnétek e még vadászni vagy itt felfüggesztitek a dolgot. Mindezek után még lesz egy kör rajtatok áll, hogy záró lesz e vagy sem.)

Szó limit: 250 szó.

Futó mesélések:
Ritka étek
Tavaszi ramazuli
Ma'alsinassi
Abyssion
Abyssion

Hozzászólások száma : 86
Hírnév : 3
Regisztrált : 2013. Nov. 04.

Karakterlap
EXP:
350/500  (350/500)
Elem/Kaszt: Szél

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Kedd 08 Ápr. 2014, 22:53

Reményeim nem hagytak cserben, és tökéletesen ki tudtam használni a kialakult helyzetet. Egy rövid átgondolás, egy utolsó helyzet felmérés, és már egy tőlem nem túlságosan megszokott, precíz mozdulattal sikeres lett a támadás. Mire a támadás után sikerült megfordulnom, láttam, hogy Talajgyík barátunk sem tétlenkedik, és a kettőnk támadásának hatására a lény kevesebb lett egy szárnnyal. Azonban valami érthetetlen ok következtében, mindenki megtorpanni látszott, s ez a pár másodperc a grippon számára igen kedvező volt.
Nem is számítottam másra, tudtam, hogy a hirtelen feltörő, agresszív viselkedésforma, amit a állatunk tanúsított, az én bőrömön fog csattanni. Közelebb voltam a valósághoz, mint gondoltam. Még meglepődni sem volt időm, mire a furcsa állat belecsípett a mellső jobb oldali lábamba, megfosztva ezzel, egy nagy adag fehér bundától. Bár a fájdalmon, meg a szőr hiányában kékellő végtagomon kívül semmi komolyabb bajom nem esett, azért volt ereje annak a csípésnek. A fájdalom egy pillanatra lebénított, és könnybe lábadt szemmel figyeltem tovább az eseményeket.
Homályosan tudtam csak kivenni a tömzsi törp repülési kísérletét, majd Szellem újabb próbálkozását a sikeres találathoz. Már teljesen természetes volt számomra a jókora puska, amit Szellem a kezében tartott, de az emberek által használt fegyverrel, ismételten sikertelen volt próbálkozás. Egy újabb röptetés, majd a Judynak vélt, Fémhasználó nevezetű idegen vette kezébe az irányítást. Amint láttam, nekem már nem akadt dolgom, hisz Fémhasználó, és „Zúzóka”, igen jól boldogultak, és Szellem barátunkat is elhurcolták a csatatérről.
Életem talán legfurább vadászati kalandja után, a préda nagy nehezen, de végre holtan esett össze. Fürge nem tétlenkedett. Azonnal ellátta Szellemet, majd belekezdett a zsákmányállat szállításának előkészítésébe. Bár érdekes volt a jelenet, azért sikeres volt a dolog. Bár nem jellemzőek rám a hasonló gondolatok, akkor mégis azt tartottam a legésszerűbbnek, hogyha folytatjuk a vadászatot. Viszonylag kevés veszteséggel jutottunk nagy értékű prédához. Hogyha a grippon valóban olyan ritka, és értékes, akkor érdemes lenni megkeresni az elkószált példányokat. Szag alapján könnyű lesz megtalálni őket, főleg, hogy nem lehetnek túl messze.
- Nem tudom, ki hogyan van vele, de szerintem megérné tovább menni. Nagyobb zsákmány, nagyobb haszon. - néztem rá Fürgére.
Az öreg nefenthro valószínűleg kétségek nélkül ment volna tovább, de oka volt annak, hogy minket kért meg a feladatra. Ezeknek tudatában a csapat többi tagja lesz a döntő ebben a kérdésben.

Bronzpikkely
Vexonus
Vexonus

Hozzászólások száma : 28
Regisztrált : 2013. Nov. 30.

Karakterlap
EXP:
110/500  (110/500)
Elem/Kaszt: Sötét

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Szer. 09 Ápr. 2014, 19:07

Egy csomó dolog történt a csata alatt. Valamiért nem figyelt oda Judy és Délibáb (aki szintén csuklyás ruhában volt, és így fel tudtam nagyjából ismerni a lányt), Azaz Fémhasználó és Zúzóka, miután Fehérszakáll úgy elbambult, hogy az hihetetlen, hogy Szellem, Nassi és a törpe megsérült, de Szellem rendesen. Úgy látszik nem ma van a szerencse napja, mivel alig találta el a Grippon-t. Nassi meg visszalopakodott inkább hozzánk, amit talán jól is tett. Fürge hirtelen becsatlakozott a csatába, és alaposan megsebezte, majd Judy is végre bekapcsolódott a csatába, és végül elintézte a lényt. A többi erre elmenekült ugyan, de szerintem ez a kifejlett is bőven elég lesz. Fürge megitatta Szellemmel az egyik elixírjét, miután lekötözte a zsákmányunkat. Nassi szerint menjünk tovább.
- Szerintem ez az egy bővel elég lesz, meg amúgy is ki vagyunk merülve. - én is majdnem összeestem, bár lehet azért, mert a roham merített ki ennyire, így leültem a földre. Lassú, mély lélegzeteket vettem, egészen addig, amíg már normálisan kaptam levegőt. Jobban kéne gyakorolnom, mert elég gyengének találtam azt a két támadást, amit adtam a bestiára. Közben kicsit haragudtam azokra, akik nem mozdultak egy tapodtat sem, kivéve a sárkányra, mert az legalább csinált valamit, nem úgy, mint az a nyavalyás mélynövésű, aki csak a kalapácsával beszélget. Bár biztos voltam abban, hogy az a fegyver varázsfegyver, de ez nem mentség arra, hogy meg sem mozdult, és hagyta, hogy megüsse az állat. Elővettem a kulacsomat, és ittam egy kicsit a vizemből. Majdnem üres, majd fel kell töltenem az egyik pataknál út közben. Majd el kezdtem azon gondolkodni, hogy hány éves lehet. Azt tudom, hogy az én fajtámat leszámítva a többi akár több tízezer évet is képes megélni.

Miért számítson mások élete annak, akitől a korrupció elvette a szeretteit?
Szín: #FF3300 (én)
Judy Noxia
Kívülálló
Kívülálló

Hozzászólások száma : 74
Regisztrált : 2013. Jun. 29.

Karakterlap
EXP:
410/500  (410/500)
Elem/Kaszt: Gépész

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Vas. 13 Ápr. 2014, 16:53

A mi csapásunknak köszönhetően a Grippon elpusztult. A lövés jó adag vért spriccentetett ki a dögből, és mivel rajta rodeóztam egy kicsit, egy kis adag rám is ment. Jó lenne mihamarabb lemosni magamról, mielőtt nemcsak egy rakás dühös Grippont, de még más vérre szomjas vadat is hamar magunkhoz csábítanánk a vérszagommal.
Szerencsére a maradék Grippon megfutamodott. Legalább nyertünk annyi időt, hogy pihenhessünk egy kicsit és ellássuk a sérülteket, de biztos voltam benne, hogy ezek a dögök előbb vagy utóbb vissza fognak térni bosszút állni elesett fajtársukért.
Fürge kezelésbe vette az általam megmentett fontoskodó jóemberünket, aki a maga kárán tanulta meg az ő felesleges "taktikázásának" következményeit.
Azt hiszem van egy olyan érzésem, hogy a szintén magát elfedő gyíkemberszerű lény hangjából, gesztusaiból és harci stílusából ítélve csak is Bronzpikkely lehet. De ebben nem lehetek biztos... bár szeretném, ha ő lenne az. Legalább Nassin kívül még lehetne még valaki, aki ismerős ebben a csapatban. Igaz, ha tényleg ő, nem csodálnám, ha álcázza magát, hiszen körözik.
Addig én és Mirage leültünk egy kicsit pihenni. Most alaposan végigmértem a többieket, mint korábban. Az biztos, hogy valami kis hibbantság lehet a törpünkben. Olyan hevesen beszél a "kalapácsával", hogy az valami elképesztő, viszont egyáltalán nem vette ki a részét a vadászatban. Igaz, velem is történt éppen valami fura a csata kellős közepén, de én legalább megtettem minden tőlem telhetőt, és ez a Szellem (aki valahogy már egyre ismerősebbnek mutatkozott a szájalásai árán, de még nem bizonyított) is egyedül csak nekem köszönheti, hogy egyben maradt.
Nos, itt volt már egy zsákmányunk, legalábbis látszólag elégséges húsmennyiségben. Fürge nekilátott a zsákmány szállítóbotra kötését. Én ezalatt letisztítottam magamat (illetve a köpenyemet, és azon belül is, de ott is köpenyen belül).
Végighallgattam Nassi és az Árnyékgyík //Már nem emlékszem, de így hívják álnéven Bronzit most?// egymással ellenvető javaslatát. Aztán ha befejezték, én is kinyilvánítottam a magam véleményét.
- Szerintem is legalább egyet vagy kettőt kapjunk el. De aki nem akar tovább jönni, annak azt javasolnám, hogy ezt a zsákmányt vigye vissza Fürge házába. Ha magunkkal vinnénk, egy kicsit útban lenne, másfelől meg más vadállatokat csalogathatnánk ide vele.

Judy beszédszíne: #33ccff Mirage beszédszíne: #cc33ff

Stat:

Duncan O'Neil
Vexonus
Vexonus

Karakterlap
EXP:
250/500  (250/500)

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Vas. 13 Ápr. 2014, 22:14

* A lövésem ismét mellé ment - nem is lehetett véletlen, borzalmas állapotban voltam. Nem tudtam, hogy ez valami isteni beavatkozás vagy egy átokverte nap miatt van, de most nagyon mellé nyúltam, ami a célzási tehetségemet illeti. Ez az egész nap egy kibaszott rémálomba ment át!
Szerencsémre a grippon nem engem támadott meg, hanem mást - ennek sem kifejezetten örültem -, engem pedig a csuklyás kisleány vonszolt el a harcmezőről. Miközben vonszolt, a fegyverembe egy új tárat csúsztattam a biztonság kedvéért, de ahogy láttam feleslegesen. A szörnyeteget legyűrték, a többi grippon elmenekült, a harcnak pedig vége lett. Örültem is neki.
A veszteségeinkből majdnem mindenkinek kijárt. Ahogy láttam, legjobban én meg a törpe társunk sínylette meg - aki nem sokat tett a szörnyeteg leteperéséért -, de Nassi is kapott egy adag fájást. Ennek fényében nyomós okot kellett valakinek szolgáltatni arra, hogy tovább folytassam a vadászatot, elvégre ha egyik célzásom sem talál célt, akkor gyakorlatilag feleslegesen vagyok itt.
- (köhög) Köszönöm. - mondtam köhögve Fürgének, aki egy borzalmas ízű italt nyomott a kezembe. Az italt egy húzásra felhajtottam, mint egy jó felest, érezve közben a jótékony hatását. Máris jobban éreztem magam, de persze minden fájdalmat nem nyomott el, a hasamban továbbra is éreztem nyomást.
Minden fájdalom, kín és idegeskedés ellenére, úgy gondoltam, hogy ha már elkezdtem ezt az egész baromságot, be is fejezem, a többiekkel együtt. Amikor az utolsó cseppet is kiittam az üvegből, megszólaltam:
- Rossz egy nap ez.. De mondjatok bármit is, veletek tartok. - mondtam nekik. A többi már gyakorlatilag el volt döntve, összesen egy ember mondta azt, hogy nem jön velünk, egy pedig láthatóan vagy ki van ütve, vagy tartózkodik - a törpe barátunk az. Rosszabbat is megéltem már, ennyitől még nem múlok ki - csak az idegeim. *
Napkelte
Isten
Isten

Karakterlap
EXP:
0/0  (0/0)

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    Szer. 22 Okt. 2014, 16:04

Inaktivitás miatt zárom a küldetést.

Jutalmatok:
50 EXP, 50 Kredit/Szféra

Bónusz:
Lény/Ellenfél felfedezése - Grippon: 30 Kredit/Szféra

Vendégek ide tehetik az oldaluk bannerét, cserében tegyék ki az ő oldalukra a miénket.

Színkód: #CC9933

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Ritka étek [Küldetés]    

Ritka étek [Küldetés]

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Similar topics

-
» [Küldetés] Sword Arti Nyomozók