2123

A Föld már nem létezik. Az emberek most egy Benope nevű bolygót akarnak elvenni az őslakóktól, a Kriptidektől.
Készen vagy arra, hogy megmentsd a bolygót, vagy hogy elfoglald az emberiségnek?
Döntsd el, s harcolj!

PortálPortál  HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | .

David Blount

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
David Blount
Vexonus
Vexonus

Hozzászólások száma : 15
Hírnév : 0
Regisztrált : 2014. Feb. 18.

Karakterlap
Szint: 1
EXP:
200/500  (200/500)
Elem/Kaszt: Tudós

TémanyitásTárgy: David Blount   Hétf. 24 Feb. 2014, 20:39

Név: David Blount
Kor: 31 év
Kaszt: Tudós
Oldal: Vexonus
Jellem: Nem szívesen használok erőszakot, inkább oldom meg erőszak nélkül a dolgokat.  Mindenem a családom, bármit képes vagyok értük megtenni, bármit. A Benope-i életformák nagyon érdekelnek, főleg a történelmük és kultúrájuk. Általában a szabad időm is ezzel töltöm, kivéve akkor, amikor a kislányommal vagyok. Hiszem, hogy egyszer majd békésen élhetünk egymás mellett. Egyedül csak a könyörtelen mészárlás és a Nivanium ellen érzek gyűlöletet. Ezek valamiért nagyon idegesítenek. Könnyen ismerkedem, és ha valakit a barátomnak érzek, akkor érte akár tűzbe is raknám a kezem. Ha bárkinek bármiben segítség kell, akkor szólj és ott termek.

Külső: Fekete haj, mellé egy kis borosta az állon. Szemüveget hordok, és katonai egyenruhában járkálok. (mivel muszáj -.-”)

Fegyver: Alakváltó: Külsőre egy órának tűnik, de képes felvenni bármilyen közelharci fegyver alakját. A fegyver külsejének a felvétele egy körig tart, addig a puszta kezes sebzésemnek megfelelő erővel támadok. //Statokkal nem tudom mi legyen, lehet az is, hogy átveszi a fegyver statokat is, de ha ez túl VP lenne, akkor inkább legyen saját statja//

Képesség: Shape-shifter  (Alakváltó): Passzív képesség, képes vagyok felvenni egy másik ember/kriptid alakját. Ezt csak akkor tehetem meg, ha megérintettem, így hozzá jutva a DNS-hez. Mivel a kriptidek nem emberek –jobb esetben is csak humanoidok- így az ő DNS-ük komplikáltabb és csak az utolsó 5-öt jegyzi meg. A nem humanoid kriptiddé változás pedig mellékhatásokkal is járhat, miután átváltoztam. (Megváltozott étvágy, szárny/farok kinövések, furcsa testfelépítés) De ez is csak egy ideig tart. Ezen kívül a kriptidek az átváltozásom ellenére is képesek megérezni az ember szagom. Mivel ez egy passzív képesség, így csak játékszínesítő és nem hiszem, hogy erre kéne lehűlési idő.

Előtörténet: Hol is kezdjem? 2092-ben születtem egy Los Angeles melletti kisvárosban. Testvérekkel nem áldott meg a sors, így én segítettem otthon anyámnak és apámnak. Az iskola nem igazán kötött le, leszámítva a természettudományt. Azon kívül az órákon vagy aludtam, vagy elméláztam. Alig vártam, hogy elballagjak, és természettudomány szakra menjek. Habár ott is voltak olyan tantárgyak, mint a fizika, vagy a kémia, de a biológiáért és az anatómiáért megérte. Ez a kettő teljesen lekötött, egészen harmadéves koromig, amikor felfedezték a Nivanium-ot. Mivel a giminknek elég jó hírneve volt, és a tanárunknak is jó összeköttetései voltak, így szerzett nekünk egy kicsit, hogy kísérletezzünk vele. Kísérleti alany híján pedig saját magunkon kísérleteztünk. Akkor még nem sejtettük, hogy milyen hatással lesz az életünkre. Már az első adag után éreztük a nagy erőt, ami szépen lassan betöltötte az egész testünket. Valami ilyesmit érezhettek a 21. század első felében a drogosok is. Hirtelen jókedv, megnövekedett erő és az utána érezhető üresség. Mindegyiken éreztem és így utólag belegondolva, függő voltam. Igaz, akkor még nem mertem magamnak bevallani, hogy én is olyan vagyok, mint azok, akik feladták életüket a szer miatt, de már tudom, hogy így volt. Idővel többet akartam ebből a csodaanyagból, így abbahagytam a sulit, szüleim legnagyobb bánatára, de nem tehettek semmit. Nagykorú voltam, nem szólhattak bele a dolgaimba. Egész nap az utcákat jártam, volt, amikor a szemétben turkáltam, hátha maradt az injekciós üvegekben, de rá kellett jönnöm, hogy ez nem a leghigiénikusabb megoldás, ezért inkább a feketepiachoz fordultam, ahol egy kis vérért cserébe adtak. De ebből a szüleimnek lassan elege lett, és megmondták, hogy vagy ők, vagy ez a Nivanium. Ott hagytam őket. Próbáltam állást találni, hisz a tudásom nem veszett el, de mindenhonnan visszautasítottak, mert nem fejeztem be a középiskolás tanulmányaimat. Így csöves lettem, aki az utcán élt. Az egyik este is éppen sétáltam céltalanul, amikor véletlenül neki mentem egy férfinak. Mindene megvolt, ami a gazdagoknak van: öltöny, aranysétapálca, még a szivar és nagy has se hiányzott. Elnézést kértem és tovább mentem, miközben azon gondolkodtam, hogy milyen jó lenne a pasas helyében lenni. Aztán megnéztem magam egy kirakat tükrében, de valami nem stimmelt. A megszokott arc helyett az előbbi férfi bámult vissza rám. Hátrahőköltem, és a tükörképem is ezt csinálta. Szóval én is kaptam szupererőt. Eddig csak néhány emberről hallottam, akiknek a Nivanium emberfeletti erőt adott és a legtöbbjük beállt szuperhősnek, vagy éppen szuper gonosznak. Én is elgondolkoztam ezen, de letettem róla. Ennyivel nem lehetek hős, valami más is kéne. Viszont a Nivanium beszerzésem nagyban megkönnyítette ez, hisz nem tudták ki vagyok, így simán kirabolhattam egy boltot, habár ezután mindig lecsukták azt, akié az igazi külső volt, ezért aztán inkább lemondtam erről. Az egyik este pedig egy üzletben megláttam a legszebb nőt, akit valaha láttam. Haja aranyszőke volt, a szeme pedig gesztenyebarna. Abban a pillanatban bele szerettem. Úgy éreztem, hogy csak vele tudnék élni és érte akár a Nivaniumról is leszoknék a kedvéért. Aznap este követtem a házáig és a környékbeliektől megtudtam, hogy Elizabeth Parker a neve. Úgy döntöttem, másnap megismerem. Még akkor este hazamentem a szüleimhez, és elmondtam, hogy mi a helyzet. Ők csak sírtak, de tudtam, hogy a boldogságuk miatt. Hisz halott fiúk visszatért. Gyors lemosakodtam, rendbe tettem magam, majd elbeszélgettem a szüleimmel és lefeküdtem. Másnap korán elindultam otthonról és elkezdtem megfigyelni Elizabeth-et. Megtudtam, hogy mindennap elmegy egy kávéházba, elolvassa az aznapi híreket, majd elmegy az egyetemre. Eldöntöttem, hogy a kávéházban fogok „véletlenül” összefutni vele. Ő be is ment, majd nem sokkal utána én is. Leült, én pedig megkérdeztem, hogy szabad-e a hely. Azt mondta, hogy persze, így leültem és elkezdtünk beszélgetni. Kiderült, hogy ő is jártas a tudományban és nem szereti a nivaniumot, mivel elvette egy családtagját, majd elbeszélgettünk a legkülönfélébb dolgokról, amíg mennie nem kellett. Ez így ment, napról napra, majd egyszer mondta, hogy felmehetnénk a lakására ott beszélgetni. Mikor megláttam a lakását belülről is, elképedtem. Gyönyörű volt minden, a legkülönfélébb festmények díszelegtek a falon. Elkezdtünk beszélgetni, majd egyszer csak megcsókolt. Éreztem, hogy a csókjában szenvedély volt, így én is visszacsókoltam, ezután pedig vetkőzni kezdtünk. Nem tudtuk mit csinálunk, az ösztöneink cselekedtek helyettünk. Azonban másnap nem éreztem bűntudatot a tegnapi miatt. És amikor átöleltem, Liza hozzám bújt, amiből tudtam, hogy ő sem bánja. Akkor igazán boldog voltam. Ezután naponta beszélgettünk, majd három hónap múlva Liza elém áll és ezt mondta:
- Terhes vagyok. – Az arcán nem látszott se szomorúság, se bánat, inkább boldogság. Én nem tudtam mit szóljak. Apa leszek! Ennél boldogabb soha nem voltam!
- Mióta? – kérdeztem, még mindig boldogan.
- Az első esténk óta. Nem tudtam, hogy mikor mondjam el.
- Bármikor elmondhattad volna. – öleltem át - Na és? Fiú vagy lány?
- Jövő héten megyek ultrahangra, akkor kiderült. Gondoltam, te is velem jöhetnél.
- Hát persze, de előtte még valamit kérdeznék. - azzal fél térdre ereszkedtem – Elizabeth Parker, hozzám jössz? – Nem tudom megmondani, hogy mióta akartam ezt megkérdezni. De valamiért sose mertem. Mindig attól féltem, hogy elutasítana, de most már tudom, hogy nem így van.
- Azt hittem sosem kérdezed meg. –nevetett - Igen!- azzal átölelt és kicsordultak a könnyei. A következő héten elmentünk az ultrahangra, ahol kiderült, hogy kislányunk lesz. Egy szép, egészséges kislány. Ez az egész olyan tökéletesnek, szinte álomszerűnek hatott akkor. Nem is sejtettem, hogy az álomból nem sokára rémálom lesz.  A szülés előtt másfél hónappal bekövetkezett, amitől mindenki tartott: A földben található Nivanium megrepedt, így kibocsátva magából a gyilkos gázokat. Sok ember belehalt, és a növények is elpusztultak, így kevesebb lett az oxigén az egész bolygón. Aztán az egyik reggel Liza egyszer csak rosszul lett. Leejtettem a tányérokat, és egyből odarohantam. Gyorsan hívtam a mentőket és én is velük tartottam. Kiderült, hogy előbb jön a baba, mint várták. Hát ez remek. Mindenesetre nem hagytam magára szerelmem, egész végig vele maradtam.
- Sajnálom uram, ide nem jöhet be. –szólt rám egy orvos, mikor be akartam menni a szülő szobába.
- Ne szórakozzon velem! A feleségem szülni fog, mellette kell maradnom. – rivalltam rá az orvosra. Látszott rajta, hogy magában vitatja a helyzetet, de végül bele egyezett, azzal a feltétellel, ha lesz rajtam védőruha. A szülés alatt egész végig fogtam a feleségem kezét, aki már csakhogy nem széttörte azt, de nem érdekelt. Majd nagy nehezen kijött a baba. Szép, egészséges volt, a szeme fekete volt, a haja pedig szőke, akárcsak az anyjának.
- Mi legyen a neve? –kérdeztem Lizától.
- Legyen Grace. Hisz, ha Isten kegyelmes hozzá, akkor egy jobb világ rá. – mondta egy kis idő múlva Liza.
- Hmm. Grace Blount. - Ízlelgettem a nevet. Ez jó lesz, habár a jobb világ reménye elmarad, ha továbbra is bányászni fogják a Nivanium-ot. A következő félév meg is mutatta, hogy mennyire igazam volt. A bányászat folytatódott, a bolygón pedig látszott, hogy az utolsókat rúgja. Ekkor érkezett a felmentő sereg egy Silas nevű ember személyében, aki egy expedíciót szervezett egy másik bolygóra. Jelentkeztem is, csak egy kicsit furcsálltam, hogy követelmény a különleges képesség. :suspect:Engem szerencsére felvettek, de Lizát képesség híján nem tudták és csak egy személyt vihettem magammal.
- Vidd Grace-t, előtte még ott az egész élet. – ajánlotta a feleségem.
- De akkor te nem éled túl! Akkor már itt maradok én is! – És éreztem, hogy nem bírom sokáig. Ha Liza meghal, azt sose bocsátanám meg magamnak.
- Nem, ezt meg kell tenned! Gondolj a lányunkra!
- De nem akarlak elveszíteni. Én nem… - nem tudtam, mit mondjak. Tényleg ekkora áldozatot kéne hoznom?
- David, nézz rám! – Szerelmem hangja komoly volt és eltökélt. – Nem veheted el Grace-től az életet. A Földön már nem tudna normálisan élni, ezt te is jól tudod! – Ebben igaza volt, de akkor is! Miért én? Miért pont nekem kell ezen végig mennem? – Ígérd meg, hogy nem felejtesz el. – Fakadt sírva Liz.
- Soha Liz! Soha! Életem legszebb pillanata volt, amikor megismertelek. – öleltem át és megcsókoltam, de éreztem, hogy ez lesz az utolsó csók. Majd Grace-szel a karomban elindultam az űrhajó felé. Amikor visszanéztem, Liz könnyes arcán egy mosoly húzódott. Nem volt szomorú, se letört. Csak boldog volt, mert tudta, hogy mi legalább túléljük. Nem sokára messze jártunk már a földtől, elhagyva bolygókat. Évek teltek el, Grace pedig közben egyre nagyobb lett, és kiderült, hogy neki is vannak képességei. [Bővebben NJK adatlapban] Az évek során megtanítottam mindenre, amire csak tudtam, és amennyire csak tudtam. Tíz, vagy tizenegy lehetett, amikor megtaláltunk egy bolygót, amit Benope-nak neveztünk el. Nem sokára kiderült, hogy különböző életformák is vannak ezen a bolygón, aminek részben örültem. Alig vártam, hogy megismerjem őket. Silas úgy tűnik más véleményen volt, ő inkább a fegyvert választotta, hogy Nivanium-ot szerezzen. Ez nem tetszett benne, de nem tehettem semmit. Megszoksz, vagy megszöksz. De gyilkos nem akartam lenni, így inkább felderítő voltam, amiben segített, hogy át tudtam változni ezekké a lényekké is, így nem kellett őket foglyul ejteni, hogy adatokat tudjunk meg róluk.  Egy nap, viszont nagy elhatározásra jutottam, így bementem Silashoz.
- Uram, szeretnék külön küldetésre indulni, hogy többet tudjak meg az itt lakókról. – Úgy tűnt nem érte váratlanul, sőt mintha mosolyogni láttam volna.
- Rendben, fogja. – azzal felém dobott egy karórát.
- Egy óra, uram? – Nem tudom, mit akart ezzel.
- Ez nem egy sima óra, maga ütődött. – morgott. – Látja azt a lézertőrt a falon? Irányítsa úgy az óra kijelzőjét, hogy a lézertőr látható legyen benne, majd nyomja meg a gombot az oldalán. Fejezte be az útmutatást.
Így is tettem, majd láss csodát, az órából lézertőr lett.
- Egy alakváltó fegyver? - Kérdeztem meghökkenve.
- Ezt direkt magának csináltattam Blount, ha elhagyja, kicsinálom.
- Rendben uram, nem okozok csalódást! – feleltem boldogan
- Remélem is. – morogta, de nem érdekelt. Ahogy kiment a szobából, csak egy gondolat járt a fejemben: Kalandra fel! ^o^/
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Napkelte
Isten
Isten

Hozzászólások száma : 328
Hírnév : 2
Regisztrált : 2013. Jun. 04.
Kor : 27

Karakterlap
Szint: ???
EXP:
0/0  (0/0)
Elem/Kaszt: Fény

TémanyitásTárgy: Re: David Blount   Hétf. 24 Feb. 2014, 22:04

Kedves David!

Helyesírási hibát nem találtam, viszont pár más hibát igen. Sorolom is:
- Nem írtad le, milyen származású vagy,
- Nem az emberek nevezték el Benope-t, hanem már eleve ez volt a neve, ő csupán megtudták.

Ezen kívül a képességednek bár játékszínesítő csak, legalább egy kör lehűlése legyen, nehogy szétessen a DNS-esed. De ezek ellenére ELFOGADOM!

Első pont, hogy pontozd karakteredet. Minden Karakter 10 pontot kap, amit az alap statra oszthat. A Tudósé:

Élet: 2
Erő: 0
Célzás: 0
Kezelés: 2
Állóképesség: 0
Gyorsaság: 0
Spec. Képesség: 1

Ne csüggedj, ha nem olyan, amit te szerettél, hiszen minden szintlépésnél kapsz 5 pontot.

Ezen kívül kapsz kezdő felszerelést is:
1x Alakváltó (+1 Kezelés, valamint ha lemásol egy fegyvert, akkor a legkisebb értékkel rendelkező statját is lemásolja) - 50 EXP kell a szintlépéshez, viszont ez megtörténtekor az EXP nullázódik, és +50-el több lesz a szükséges EXP mennyisége.
EXP szerzése: egy kalandban le kell másolnod az ellenfél fegyverét (ha van), és egész végig azt a fegyvert kell használni (három körönként emelkedik a megszerzett EXP mennyisége, a maximum 20%)

1x Kezdő Páncélzat (+2 Páncél)

Kezdő vagyonod pedig 65 Kredit.

Itt megcsinálhatod az adatlapodat.

Vendégek ide tehetik az oldaluk bannerét, cserében tegyék ki az ő oldalukra a miénket.

Színkód: #CC9933
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://mystery-world.hungarianforum.net

David Blount

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Similar topics

-
» David lakása
» Vicces képek [ARCHÍV]